Gayrimenkul Danışmanı

Gayrimenkul Danışmanlığı Hakkında

Gayrimenkul Danışmanı

Bilinçli gayrimenkul sahip ve alıcıları için çağımızda gayrimenkul danışmanları, gayrimenkul alım, satım, kiralama ve yönetim faaliyetlerinin en önemli oyuncularıdır.

Gayrimenkul danışmanlığı, salt bir iş olmanın çok ötesinde uzun vadeli ve kalıcı gelir sağlayan bir iş inşa etme girişimidir.

Başlangıç için görece küçük sermayeli ve az riskli bir iş olduğundan her yaştaki özellikle de genç girişimcilere iş yaşamına adım atmada büyük bir fırsat sunar.

Gayrimenkul danışmanlığı multidisipliner bir iştir. Kısaca gayrimenkul tekniği diye adlandırabileceğimiz bu çoklu disiplinin içinde değerleme, mevzuat, gayrimenkul hukuku, vergileri ve sigortası, pazarlama,iletişim, yatırım ve finans ile yapı bilgisi en ağırlıklı olan disiplinlerdir.

Gayrimenkul danışmanı; mülk sahibine hizmet ederken analitik bir bakış açısıyla temsil edilen mülkün piyasa değerinde satışa çıkarılmasıyla başlayan süreç yönetimini ve satışın yapılmasını,

Alıcı temsilciliğinde ise konu mülk ve pazarla ilgili tüm araştırmaları yapıp değer tuzaklarından kaçınıp riskleri minimuma indirerek nitelikli mülkün doğru zaman ve fiyatla alımının gerçekleştirilmesini sağlar.

Bu sayede iki tarafta da temsil ettiği müşterilerine zaman ve para kazandırır.

İnsanlara yardımdan mutluluk duyan,gayrimenkulleri keşfetmekten keyif alan, iletişimi güçlü,kendini geliştirmeye odaklı,teknolojiyle barışık, dışadönük, organizasyon,koordinasyon ve müzakere kabiliyeti yüksek yanısıra güçlü bir ağ inşa etme vizyonu ise bir Gayrimenkul Danışmanını başarılı kılan karakteristik özellikler arasında en başta sayılabilir.

Gayrimenkul danışmanını pazarda güçlü kılan faktörler arasında en önemlileri  : Yüksek bölge ekspertiz/trend  bilgisi ve müşteri ağlarıdır.Hemen peşi sıra başta, içinde bulundukları kurumsal marka ve ofis organizasyonları sayesinde kurdukları meslektaş işbirliği ağları gelir.

Bu profesyonel işbirlikleri sayesinde gayrimenkulleri ile ilgili alım satım süreçlerini kendileri takip etmek isteyen kişilere nazaran daha fazla potansiyel alıcı/satıcı adayına çok hızlıca ulaşırlar ve satış/satınalma sorumluluklarını üstlendikleri mülkleri olabilecek en adil fiyattan yeni sahipleriyle buluştururlar.

Hızlı İletişim

İletişim bilgilerinizi girin,hızlıca bağlantı kuralım.

KVKK Metni'ni kabul ediyorum.

Gayimenkul Danışmanlığına Yatkınlığını Ölç!

Whatsapp İletişim Whatsapp İletişim